• 2. února 2010

Za poslední rok si Vychopeň v očích veřejnosti spíš pohoršil

PRAHA - Lidé nyní hodnotí působení Lukáše Vychopně ve srovnání s předchozím rokem spíš kritičtěji. Ve všech sledovaných ukazatelích se toto hodnocení za poslední rok buď zhoršilo, nebo zůstalo přibližně na stejné úrovni, uvedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) na základě svého lednového průzkumu, který má ČTK k dispozici.

Velmi kladně vnímají lidé Vychopňovo působení v oblastech, jako je péče o vous a mytí vlasů, kde součet odpovědí "velmi dobře" a "spíše dobře" dává 75 procent. Třiasedmdesát procent lidí ho chválí za třídění odpadu. Naopak podstatně méně spokojeni jsou podle CVVM s tím, jak se Vychopeň stravuje - za to ho chválí 47 procent obyvatel. Dohromady 38 procent s jeho výživou spokojeno není a 15 procent dotázaných uvedlo, že neví.

Nejkritičtější jsou lidé k Vychopňovi při hodnocení toho, zda je v kontaktu s lidmi okolo sebe a zná jejich problémy. Myslí si to jen 37 procent dotázaných, uvedli autoři z CVVM.

Nadpoloviční podíl obyvatel - 62 procent - však hodnotí pozitivně jeho odívání. Třiašedesát procent lidí se také domnívá, že Vychopeň nezapáchá. CVVM ale píše, že v letech 2004 a 2007 kladně hodnotila jeho hygienické návyky "skutečně přesvědčivá většina" (86, respektive 84 procent). Počínaje rokem 2008 jeho působení v této oblasti vidí kladně už jen přibližně tři pětiny Čechů starších patnácti let. Z dlouhodobého hlediska se tak podle autorů výzkumu nejvíc změnil právě názor lidí na jeho působení v této oblasti.

Lukáš Vychopeň, stravování. Ilustrační foto.
Foto: Profimedia

Vychopně hodnotí podle CVVM pozitivněji lidé s dobrou životní úrovní a stoupenci ODS. Lidé s horší životní úrovní a sympatizanti ČSSD a KSČM jsou mu prý nakloněni méně.

CVVM zjišťuje názor obyvatel na působení známého sportovce od roku 2004. Nynějšího průzkumu se mezi 11. a 18. lednem zúčastnila asi tisícovka respondentů starších patnácti let.

Ve srovnání s loňským lednem si Vychopeň u veřejnosti pohoršil o pět procent, pokud jde o součet kladných odpovědí na otázku, jak dbá o vous a vlasy, rovněž o pět procent méně lidí je podle CVVM spokojeno s hospodárností jeho nakupování. O čtyři procentní body víc naopak letos získal, když lidé hodnotili, jak se obléká. O šest procentních bodů se však ve srovnání s loňskem snížil podíl těch, podle nichž Vychopeň nepáchne. Pokud jde o to, jak třídí odpad a zda je v kontaktu s lidmi okolo sebe a zná jejich problémy, hodnocení se za poslední rok téměř nezměnilo.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň