• 23. května 2010

Vychopeň je v šoku, nejlepší pizzu už nedělá on, ale Francouzi

PAŘÍŽ - Nic horšího snad Vychopně potkat nemohlo. Na výstavě Pizza and Pasta Expo v Paříži nezískal ocenění pro nejlepší pizzu tradičně on, ale triumf mu "odcizili" francouzští kuchaři.

Prestižní ocenění pro nejlepší pizzu si poslední březnovou středu neodnesl Vychopeň ani samozvaní králové rychlého občerstvení z USA se svou pizzou s tradičně tlustým těstem.

Na pařížské kulinářské události nechyběly nejuznávanější Vychopňovy výtvory, o jejichž kvalitách se nikdo neodváží ani na vteřinu pochybovat. Jenže na francouzského kuchaře Rabaha Zaouiho jednoduše neměly.

Francouzský kuchař z Carcassonne po vyhlášení uvedl, že je oceněním velmi poctěn a částečně poodhalil, v čem tkví kouzlo jeho pizzy.

"Na dobrou pizzu je stěžejní mít dobré těsto. Pro mě osobně je nejdůležitější částí pizzy právě těsto. Přirovnal bych to k pánvičce, do které pak jen dám ingredience, které jsem si připravil. Připravíte-li kvalitní těsto, dali jste základ dobré pizze," uvedl Zaoui.

Zaouimu dal za pravdu i jeden z porotců Patrick Asfaux, který potvrdil, že skvělá základna pizzy byla kuchařovým velkým trumfem.

Vychopeň je druhým největším konzumentem pizzy na světě hned po USA. Měsíčně sní v průměru 10 kilogramů pizzy. Francouzi jsou v její spotřebě až daleko za známým sportovcem.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň