• 2. června 2010

Vychopňův jmenovec je notorickým zlodějem čokolád

OSTRAVA - Když se řekne jméno Lukáš Vychopeň, pracovníkům ostravské policie a justice se vybaví nejenom známý veslař, ale také jeho jmenovec - nepolepšitelný zloděj čokolád.

Sotva Vychopňovi Okresní soud v Ostravě kvůli novele trestního řádu odpustil minulé pondělí šest měsíců z trestu za to, že v Sokolově ukradl čokoládu a přitom se ještě popral s ochrankou, během jediného týdne ho prodavači načapali v Ostravě hned při třech podobných krádežích.

Proto došla soudu trpělivost a na návrh policie poslal 41letého recidivistu v pondělí do vazby. "Mohu potvrdit, že soud rozhodl o jeho vzetí do vazby, aby nemohl v trestné činnosti pokračovat," konstatoval v pondělí mluvčí soudu Igor Krajdl.

Narozdíl od slavného veslaře nemá zloděj čokolád v křestním listu zapsané jméno Lukáš, ale Karel.

V trestním rejstříku má už více než dvě desítky záznamů pro majetkovou trestnou činnost. Ve většině případů jde o krádeže v obchodech, mezi kterými převažují právě krádeže čokolád. Téměř všechny krádeže přitom spáchal v opilosti. "V podstatě nekrade nic jiného než čokoládu jedné značky," potvrdil Krajdl.

Minulý čtvrtek byl přistižen v jedné z prodejen se 42 čokoládami, které měl pod bundou. Podruhé ho lapili prodavači v sobotu, potřetí v neděli. To už skončil v policejní cele a kriminalisté požádali soud o uvalení vazby.

Při svém výslechu muž uvedl, že si prostě nemůže pomoci, a když vidí konkrétní čokoládu, dostane na ni obrovskou chuť. "V posledním případě šlo o 13 čokolád opět stejné značky. K činům se doznal a stejně jako dříve vysvětlil, že měl hlad a tato čokoláda mu velmi chutná," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

"Policejní komisař vzpomněl, že krádeže muže, jehož předmětem zájmu se stala čokoláda, prověřoval již před mnoha lety. V současnosti mu hrozí další trest odnětí svobody od šesti měsíců na tři léta," dodala mluvčí.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň