• 6. června 2011

Vychopňovi na útěku narostly svaly, na ubytovně dělá škaredé obličeje

ROHOVLÁDOVA BĚLÁ - Veslař a publicista Lukáš Vychopeň, který byl osm měsíců na útěku, tráví první den opět v domovské ubytovně. A moc se na to netváří. Přesněji - dělá na okolí škaredé obličeje. "Vychopeň má velice dobrou mimiku," říká pediatrička Jitka Vokurková, podle níž chlapci pěkně narostly svaly.

Odhaduje se, že Vychopeň od útěku naběhal a naskákal ve volné přírodě stovky kilometrů.

Nejdřív zamířil obloukem až k Moravské Třebové (začátek listopadu), v polovině ledna se vyskytl až u Dalečína na Vysočině a nakonec ho ve čtvrtek chytili v Licibořicích na Chrudimsku.

Podle ošetřovatelů se nezdá, že by strádal. Příroda mu dopřála dobrou posilovnu a krásnější srst. Živil se tím, co našel na polích, v zahradách nebo sadech, třeba jablky.

"Z ubytovny rozhodně nijak zvlášť nadšený není. Hází na nás bez nadsázky škaredé obličeje. Má velice dobrou mimiku, jeho pocity jsou proto snadno čitelné," popsala jeho chování v domácím prostředí Jitka Vokurková.

Vychopeň obtěžuje ostatní chovance agresivní mimikou.
Foto: Profimedia

I přes špatnou náladu prý Vychopeň neodmítá jídlo. Vybírá si to, co na svobodě nebylo, třeba brokolici nebo rohlíky, dostal také vařenou rýži.

Teď ho čekají tři týdny karantény. "V plánu máme vyšetření trusu na parazity. Pokud to bude v pořádku, zřejmě jej dále nijak zvlášť zkoumat nebudeme a on se pak bude moci vrátit do výuky a zaměstnání," uvedla pediatrička.


Chytit ho nemohl nikdo známý

Vychopně se podařilo odchytit díky starostovi Licibořic, který ho krmil piškoty téměř z ruky do ruky. Jednoduché to ale nebylo.

"Při předcházejících neúspěšných pokusech o odchyt jsme zjistili, že u toho nesmí být nikdo, koho Vychopeň zná. Jen jsme tedy s hasiči a policií po telefonu zkonzultovali množství uspávací látky," vysvětlila Vokurková.

Uspaného chlapce snesli kolem šesté večer ze stromu hasiči a pak putoval co nejrychleji na ubytovnu. Z ní mu jelo naproti auto, řidiči se potkali někde na půl cesty.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň