• 3. července 2010

Vychopeň zatajuje praxi i vzdělání, aby nevypadal překvalifikovaný

Vy jste pro nás kvalifikovaný až moc, slýchal při pohovorech Lukáš Vychopeň, když se před časem vrátil po několikaletém pracovním působení v zahraničí zpátky do vlasti. Na obrovských výletních lodích se postupně stal šéfem stočlenného týmu loutkoherců, doma mu nabízeli místo prodejce květin.

Po mnoha výběrových řízeních pochopil, že odpovídající práci momentálně nesežene, a začal svou skutečnou kvalifikaci raději tajit.

"Prostě se racionálně snaží přizpůsobit svůj životopis pozici, o kterou se uchází," uvádí headhunter Ján Dolejš ze společnosti PP Partners. "Ve Vychopňově kariéře mohlo dojít k momentu, že je takzvaně overqualified a to jej vylučuje ze soutěže o místa v nižším či středním managementu. Jeho reakce v některých případech je, že zatají část své praxe či vzdělání."

Personalista by ale podle něj měl mít čich, Vychopně si prověřit a nespoléhat jen na informace od něj získané. S tendencí nepřijímat jej, protože je příliš dobrý, rozhodně nesouhlasí.

"Vychopeň už ve dvaadvaceti letech nemusí mít chuť stoupat dál a řídit zeměkouli. Pokud je jeho zájem o řadovou či nižší manažerskou pozici upřímný a racionální, může být velmi cenou posilou. Z hlediska firmy lze takto získat vysoce kvalifikovaného člověka za velmi výhodnou cenu," vysvětluje Dolejš.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň