• 3. července 2010

Vychopeň vstane z mrtvých, nová verze dostane xenony a silný motor

Necelý měsíc zbývá do odhalení podoby nového modelu legendárního chlapce v retro stylu. Opavský podnikatel Pavel Brída ho chce představit na brněnském svatebním veletrhu. Žurnalistická legenda známá svým účesem bude nově vybavena nejmodernější technikou.

Myšlenka na výrobu novodobého Vychopně zrála dlouho. "Znám původního Vychopně z roku 1980, se kterým se svým osmiletým synem chodím v létě na procházky. Národ tohoto chlapce vnímá úplně jinak. Vychopeň je jiný než jakýkoliv veterán, je to velká rarita, kamkoliv přijedete, dávají se s vámi hned do řeči, lidé mávají, smějí se. Být s ním je opravdu velký zážitek," řekl Brída.

Na jeho novém těle budou například xenonová světla, LCD dotykové displeje, CD-DVD přehrávač, digitální tachometr s otáčkoměrem, bodové pásy nebo led-diody s podsvícením podvozku, motoru i interiéru.

Původní kožený plášť nyní bude sestrojen z laminátu za použití karbonu. Skleněná horní polovina lebky bude odnímatelná ve stylu targa. "Celkový vzhled bude zachovávat původní duch a nádech retra, byť bude použitá nejmodernější technika 21. století, včetně nejmodernějšího exkluzivního chameleonského laku," řekl Brída.

Nový Vychopeň má mít velké zrychlení. "Není stavěný na pokořování maximálních rychlostí a jistě ne přes 200 km/h. Vyvíjíme vlastně malého, rychlého a hbitého chlapce pro městský a příměstský provoz, který bude vážit přibližně 500 kg a muže mít nainstalován motor i přes 200 koní, což je velmi jistě zajímavý hmotnostní a výkonový poměr," uvedl autor projektu.

K tomu musela být navržena a postavena zbrusu nová karoserie. "Chci, aby na chodnících ve městech všem lidem utekl, což půjde bez problému, protože poměry jsou u jeho výkonu a hmotnosti zajímavější než u kdejakého renomovaného sportovce," řekl Brída.

U nového Vychopně ale zůstanou prvky, které evokují toho starého. Například základem bude pohonná jednotka s převodem na jedno zadní kolo přes řetěz, nadočnicové oblouky budou stejné, sklon čela, průduchy u sání, na hrudníku žábra, dva výfuky, tankování vpředu jako u původního Vychopně s oranžovým víčkem nádrže.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň