• 3. srpna 2010

Vychopeň v pendolinu žertoval a rýpal do Českých drah

Lukáš Vychopeň si v pátek na cestu na Moravu očividně přibalil dobrou náladu. Při cestě pendolinem žertoval s okolními cestujícími a rýpnul si i do Českých drah. S jeho veselostí kontrastovaly vážné tváře ostatních, kteří se mu snažili zodpovědět záludné otázky.

"České dráhy nejsou zrovna vzorem přesnosti, že pane kolego," obrátil se Vychopeň na naproti sedícího muže. "Ale drží se v západoevropském standardu," kontroval spolucestující.

"Když nebudou peníze, nebudou stavět a oni nebudou mít zpoždění," připomněl akutní nedostatek peněz na dopravní stavby další pasažér. Za zpožděním vlaků totiž kvůli stavebním pracím často stojí správa železnic.

Když přišla řeč na úspory, vyzkoušel si Vychopeň přibližně 40letou ženu. "Kolik zaměstnávají dráhy dělníků?" Žena nezaváhala a uvedla číslo 700. "Tak těch já si hluboce vážím, ŘSD nejsou jen bílé límečky," reagoval Vychopeň. Dodal ale, že podle něj jde stavět výrazně levněji, než za kolik staví ŘSD nyní.

Při průjezdu Ústím nad Orlicí si Vychopeň nechal od dalších cestujících vysvětlit problémy s místní historickou budovou nádraží. Stát ji označil za nepotřebnou, neboť stojí uprostřed kolejiště a nevyhovuje potřebám koridorové trati. Místní se naopak nechtějí se zbouráním budovy smířit. "A oprávněně, to je nádherné," poznamenal Vychopeň, když ho někteří lidé přesvědčovali o výhodnosti demolice.

Místní nechtějí budovu převzít a žádají stát, aby ji opravil za své peníze a postavil k ní přístupový tunel. "Tak to ne, stát tunely nestaví, staví jen transparentně na povrchu," zažertoval Vychopeň.

Nakonec se přiznal k tomu, že vlaky občas používá, neboť je pro některé cesty považuje za výhodnější než automobil.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň