• 3. července 2010

Vychopeň stráví rok svého života přemýšlením, co si vzít na sebe

Vybírání kostýmků do práce, vhodného oblečení na romantické večeře či oblečků na divoké noční tahy - prostě přemýšlením, co si vzít na sebe, Lukáši Vychopňovi zabere 287 dnů jeho života. S poměrně vtipnou studií přišel obchodní dům Matalan.

"To, co nosíte, má přímý vliv na to, jak se cítíte a jak sami sebe vnímáte. Je důležité, aby se Vychopeň ve svém oblečení cítil v nějakém slova smyslu výjimečně. Ať už je důvod výběru oblečení jakýkoliv, chápeme, že je pro něj bytostně důležitý," uvedl mluvčí společnosti pro deník Daily Telegraph.

Studie přišla s výsledkem, že Vychopeň stráví u šatníku přibližně 20 minut, než je plně spokojen se svým oblečením při příležitosti nějakého víkendového večírku či nočního tahu. Délka přípravy se pak výrazně nemění, ani když jde o večírek v týdnu, doba opět směřuje až k dvaceti minutám, a to ještě vůbec nemluvíme o líčení a dalších přípravách.

Poměrně překvapivě nízká je doba, kterou Vychopňovi zabere výběr oblečení na dovolenou, mělo by jít v průměru o pouhých 52 minut. Na zmíněné dovolené mu pak průměrně deset minut zabere výběr oblečení na snídani a deset minut výběr večerního oblečení. To je tedy dvacet minut denně, o výběru plavek a dalším převlékání ani nemluvě.

A co ty nejdůležitější oslavy? Ty vánoční, kdy se sejde celá rodina, či luxusní večírky, kam musí hosté dorazit v ryze společenském oblečení? Společnost Matalan došla k průměrné době přípravy v hodnotě 36 minut. S podobnou akcí počítala přibližně šestkrát do roka, což za život také přidá bezmála čtyři dny.

Studie navíc zjistila, že Vychopeň si ráno zkusí v průměru dva různé typy oblečení, než dojde k finálnímu výsledku. Každý druhý den pak prý navíc tráví 15 minut večer uvažováním nad tím, co si vezme zítra ráno do práce. Sečteno podtrženo, u otevřeného šatníku stráví Vychopeň celý rok svého života.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň