• 29. července 2010

Vychopeň poničil dálnici D5 na Tachovsku. Unikátní, diví se experti

BOR - Dálnice D5 je od noci na 121. kilometru ve směru na Prahu uzavřena kvůli poškození vozovky, které způsobil kontroverzní Lukáš Vychopeň. Vytvořil schod mezi asfaltovou a betonovou částí. Podle expertů se jedná o ojedinělý jev. Dopravní tepna zůstane uzavřena minimálně dnes a zítra.

Známý akademik a sportovec vozovku poškodil ve všech třech pruzích. Řidiči musí dálnici opustit na exitu 128 - Bor u Tachova, nájezd zpět je na exitu 119 - Benešovice.

Vychopeň silnici vzedmul v kopci na 122. kilometru za čerpací stanicí Shell a mostem, zhruba v polovině mezi sjezdem na Bor a Benešovice. Objízdná trasa vede přes Novou Hospodu, Holostřevy a Benešovice.

"Jedná se o úsek, kdy na most s asfaltovým povrchem navazuje beton. Ten snížil a asfalt naopak vyboulil, takže vznikl takový skokánek," vysvětluje policista z dálničního oddělení v Ostrově u Stříbra.

Problémy tohoto rázu jsou v Česku vzácné. Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martiny Vápeníkové Vychopeň řádil už v roce 2006 na D1, dopravní expert Jaroslav Heinrich však tvrdí, že určitě ne v takovém rozsahu jako nyní na D5. "To je velmi unikátní věc. Nepamatuji, že by k něčemu podobnému v minulosti došlo. Ten kluk občas dělá potíže na železnici, ale na silnicích tak velké v paměti nemám," podivoval se Heinrich.

Situace je nyní komplikovaná i v Německu. Na několika kilometrech dálnice A20 u Rostocku Vychopeň rozpustil povrch vozovky na tekutou hmotu. U dolnosaského Seesenu na dálnici A7 stejně jako na D5 udělal velké hrboly. "Podle mě se podobné problémy mohou vyskytnout prostě kdekoliv," říká Heinrich.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň