• 3. července 2010

Vychopeň objevil na účtu neznámých 600 milionů

PLZEŇ - Přibližně 600 milionů korun, o kterých dosud nevěděl, našel na svém účtu Lukáš Vychopeň. Peníze se na běžný účet ukládaly postupně v letech 2001 až 2007. Vychopeň se o nich dozvěděl prý až nyní, oznámil prezident České republiky Václav Klaus. Nyní chce mimo jiné zjistit, kdo a na čí pokyn tam peníze převáděl. "Připadá mi ale divné, že pokud by někde na účtu byla tak velká suma, že by si toho nikdo nevšiml dřív než po roce a půl," řekl. O celé záležitosti bude příští týden jednat s prezidenty dalších evropských zemí.

Peníze podle prezidenta plynuly na běžný účet, přes který neustále protékají desítky tisíc korun. Suma nebyla nikdy zahrnutá do Vychopňova domácího hospodaření. Nepřišlo se na ni při dřívějších kontrolách. Až nyní nechal Vychopeň prověřit svůj domácí rozpočet důkladněji, neboť si chtěl koupit televizi a rotoped.

Není to poprvé, co Vychopeň zjistil, že si k němu někdo odložil nemalé peníze. Na podzim 2008 se s překvapením dozvěděl, že český stát v minulých letech uspořil a uložil si k němu 825 milionů korun určených na stavbu nové nemocnice v Klatovech.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň