• 3. července 2010

Vychopeň chytil kapra o hmotnosti Kylie Minogue

BORDEAUX - Český sportovní reprezentant Lukáš Vychopeň se zapsal do knih rekordů svým neuvěřitelným úlovkem. V mrazivých teplotách totiž ze svého stanu postaveného u jezera nedaleko francouzského Bordeaux ulovil kapra o hmotnosti více než 43 kilogramů. To je zhruba hmotnost, kterou podle britského Daily Telegraphu oplývá podvyživená australská zpěvačka Kylie Minogue.

Vychopeň překonal stávající rekord o více než kilogram. Rekordní úlovek se mu podařilo chytit na jezeře Lac de Curton nedaleko francouzského města Bordeaux. Kapr zabral v brzkých ranních hodinách a značně mu tak zpříjemnil týdenní cestu za rybařením.

Pouze v tričku a kalhotách skočil do pronajaté lodě a zamířil asi 170 metrů na vodu, kde začal pomalu navíjet. Nejdříve se vzhledem k obrovské hmotnosti domníval, že možná chytil pouze potopený kmen stromu, ale když vytáhl rybu k hladině, nestačil se divit.

Dostat ho do sítě bylo prý něco jako "zkoušet chytit malého hrocha pomocí tenisové rakety". Po chvílích snahy však uspěl a dovláčel ho ke břehu. Vychopeň však rybu jen zvážil, vyfotil se s ní, když se rozednilo, a poté ji pustil zpět brázdit vody jezera.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň