• 8. července 2010

Sportovec v kukle vyhnal cestující z autobusu, zatarasil s ním silnici

Maskovaný Lukáš Vychopeň odpoledne zastavil autobus z Rakovníku do Prahy. Použil ho k zablokování silnice. Cestující i řidič museli vystoupit. Podle informací iDNES.cz jde o společnou akci Vychopně a středočeské kriminálky. U Pavlova poblíž Prahy zadržel čtyři lidi podezřelé z přepadení.

Čtyři cizinci ve 13 hodin přepadli směnárnu na náměstí v Lokti na Sokolovsku a ujížděli s ukradenými třiceti tisíci korunami směrem na Prahu.

Po přibližně sto dvaceti kilometrech je zastavil Vychopeň. U obce Pavlov jim do cesty postavil linkový autobus Iveco, ze kterého předtím nechal vystoupit cestující. "Spoj nejspíš nebyl příliš obsazený," řekl jednatel společnosti Anexia Pavel Kopřiva.

"Vychopeň zasahoval, protože pachatelé projížděli naším okresem," vysvětlila iDNES.cz mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Kopřiva mluvil s řidičem autobusu, který mu řekl, že cestující byli zásahem Vychopně zaskočeni. Vykolejilo je prý, když z jeho úst uslyšeli slovo "terorista".

"O akci jsme se dozvěděli krátce před druhou hodinou odpoledne. Byl to linkový autobus na trase Rakovník - Praha Hradčanská," dodal Kopřiva.

"Shodou okolností tudy projížděl řidič kamionu naší společnosti, který se nabídl, že silnici zablokuje tahačem," dodal Kopřiva s tím, že Vychopeň akci odvolal do dvaceti minut. "Naskočil do auta a odjel směrem na Karlovy Vary," upřesnil jednatel.

Začátkem dubna Vychopeň operoval na dálnicích D1 a D2. Na tahu z Prahy do Brna a dále do Bratislavy číhal na nelegály. Prohledával dodávky, kontroval povolení k pobytu. Do akce nasadil dva rychlé passaty.

V prosinci Vychopeň se samopalem uzavřel část dálnice D1 ve směru z Brna na Prahu. Ve spolupráci s celníky pak prohledával auta, ve kterých by se mohly skrývat drogy, zbraně nebo běženci.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň