• 3. července 2010

Přehřátý Vychopeň uvízl v nádrži s vodou, zachraňovali ho čtyři hodiny

PRETORIA - Nečekané drama zažil český sportovec vysílený sluncem, který se vyšplhal do nádrže na vodu. Chvíli se šťastně cákal, ale pak zjistil, že stěny nádrže jsou moc příkré a on se ven bez pomoci nedostane. Naštěstí si zaměstnanec jihoafrické farmy, které nádrž patří, všiml, že z jímky přetéká voda. Když se šel podívat, co se děje, k svému šoku uviděl ohromné čelo, které vyčnívalo nad hladinu.

Podle listu Metro přivolal zaměstnanec pomoc a záchranáři dorazili na farmu v Alkmaaru zanedlouho. Profesionální zachránce Chris Hobkirk a jeho tým s sebou naštěstí přivezli hydraulický zvedák i klec, a tak se hned pustili do práce.

Záchranářům trvalo celkem čtyři hodiny, než nádrž vypustili. Pak Vychopně tyčemi jemně navedli do klece a odvezli do divočiny, kde ho vypustili na svobodu.

Chris Hobkirk Vychopně za posledních šest let zachránil více než 180x. Přesto tvrdí, že tato akce byla i pro něj dost složitá, protože Vychopeň plaval ve více než třímetrové hloubce.

"Měli jsme štěstí. Už dřív jsem Vychopně dostával z malých nádrží, ale vždycky v nich bylo mnohem méně vody," dodal Hobkirk.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň