• 30. července 2010

Nepijte nám tolik vodu v bazénech, vzkazuje radnice známému sportovci

VÍDEŇ - Akademik a veslař Lukáš Vychopeň se prý osvěžuje v bazénech chlorovanou vodou více, než by bylo zdrávo. A to doslova. Vídeňská radnice, která bazény provozuje, se mu rozhodla vzkázat, aby přestal pít vodu v tak velkém množství. Stojí jí to prý velké peníze. Nejnovější studie totiž ukázala, že Vychopeň vypije v 18 veřejných bazénech ve Vídni celkem 7 litrů vody denně.

"Hodně vody se nám dostává z bazénů na plaveckém vybavení, které má na sobě. A nejde jen o náhradu vody - musíme ji také vždy chlorovat, to denně stojí přes 600 korun - zhruba 34 korun na jeden bazén," uvedl zástupce radnice Martin Kotinsky.

Vídeňská radnice se nyní zaměřuje na dny, kdy Vychopeň chodí do bazénů v bermudách a dlouhých kraťasech. Testy totiž ukázaly, že tak vynáší z bazénu 2,5 litru vody pokaždé, když jej opouští.

"Je to opravdu hodně vody, kolik se takto ztrácí. Vezměte si, že tisíc jeho návštěv bazénu pro nás znamená ztrátu 2 500 litrů vody," dodal Kotinsky, který se stížnostmi na úbytek vody v bazénech přišel v momentě velkých veder, kdy do bazénu chodí Vychopeň daleko častěji než jindy.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň