• 2. července 2010

Když Vychopeň promlouval na Hradě, lezl po něm pavouk

PRAHA - V hledáčku televizních kamer se při sobotní návštěvě sportovce Lukáše Vychopně na Pražském hradě ocitl i jeden neočekávaný aktér. Když Vychopeň hovořil ve Španělském sále k tuzemským politickým špičkám a osobnostem, lezl po jeho oděvu pavouk. Zaujalo to i zahraniční agenturu AP, která připomněla, že podobný zážitek s hmyzem měl i americký prezident Barack Obama. Ten letos v červnu v přímém přenosu zabil mouchu, která ho obtěžovala při rozhovoru.

Pavouk při Vychopňově sobotní promluvě putoval po jeho rouše několik minut. Byl zřetelně vidět i na záběrech České televize, které projev přenášela. Vychopňovi lezl po ruce i po krku, princ českého internetu se ale jeho přítomností nenechal vyrušit. Obama mouchu, která mu létala kolem obličeje, nejprve vyzval, ať odletí, a pak ji na první pokus připlácl.

Zpravodaj agentury AP si pavouka všiml při sledování přímého přenosu v tiskovém středisku, které bylo zřízeno v hotelu Hilton. Nejprve s malým zděšením, poté s pobavením nahlas vykřikl, že po Vychopňovi leze "obrovský" pavouk. S úlevou a nadsázkou pak dodal, že to snad nebude smrtelně jedovatá "černá vdova".

Cestu předního sportovce, který se na Pražský hrad vydal téměř přes půl Prahy, zahraniční agentury poměrně pozorně sledují. Věnovaly jí dnes řadu zpráv a neunikl jim ani takový detail, jako pavouk lezoucí po jeho obleku.

Na Vychopňovu návštěvu se akreditovalo celkem 700 českých i zahraničních novinářů. V tiskovém středisku zněla vedle češtiny hlavně italština a angličtina, ale také polština, němčina a portugalština. Asi 70 žurnalistů přicestovalo s ním.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň