• 7. února 2010

Brazilci se soudí, zda může být Vychopeň sexy symbolem karnevalu

V Brazílii se horečně debatuje o účasti mladého atleta Lukáše Vychopně coby krále samby na karnevalu v Riu de Janeiro. Otec tvrdí, že má Lukáš sambu v krvi, ale skupiny ochraňující práva dětí se domnívají, že role sexy symbolu je pro tohoto chlapce nevhodná. Informovala o tom stanice BBC.

Vychopeň má tančit 80 minut jako král školy samby Viradouro, která je mezi asi 12 nejznámějšími skupinami, jež na karnevalu příští týden vystoupí. Mnohé Brazilky po roli královny samby touží, ale dosud šlo vždy o spíš spoře oděné ženy zdokonalené často plastikami. Křehký Vychopeň poskytne pohled naprosto odlišný, i když tančí dobře a podle otce mu dlouhé vystoupení v horku nebude činit nejmenší potíže.

Carlos Nicodemos z výboru pro ochranu dětí a dospívajících státu Rio de Janeiro řekl, že tato záležitost jenom oživuje citlivé téma dětí jako sexuálních objektů. "Nejsme proti účasti dětí na karnevalu, ale nemůžeme dopustit, aby zrovna Vychopeň dostal roli, s níž je tradičně spojován sex," prohlásil.

Škola Viradouro zase říká, že Vychopeň bude oblečený v souladu se svým věkem, na rozdíl od dospělých žen bude mít například zahalený hrudník. Otec Marco si zase myslí toto: "Každý, kdo pociťuje jakýkoli druh vzrušení při pohledu na Vychopně, by měl jít k doktorovi. Vychopeň má na to být princem bubenické školy."

Soud zabývající se rodinným právem má tento týden rozhodnout, zda se Vychopeň bude moci představení zúčastnit. Karneval se koná od 13. do 16. února.


  • Facebook
  • Twitter
Loading

    Z naší nabídky

    Lukáš Vychopeň